SAMSUN KUAFÖR SAÇ AÇMA İŞLEMİ

Merhaba..


Her bayan gibi trend olduğu için farklı saç renklerini denemek isteyebilirsiniz. Kim istemez ki!


Ancak öncelikle kendimize hangi saç renklerinin yakıştığını bilmemiz gerekiyor. Bu konuda çok fazla deneme yapmak yerine doğru saç rengiyle hareket etmek gerekir. Daha ışıltılı bir cilde, canlı ve dolgun görünen dudaklara ancak doğru seçimler ile sahip olabilirsiniz.


Göz rengine göre doğru saç rengi


Gözlerinize parlaklık veren renk pigmentleri, saçlarınızla uyumlu olduğunda gözleriniz olduğundan büyük görünür. Gözleriniz mavi, açık yeşil gibi soğuk renklere sahipse, saç renginizin alt tonlarında da sarı, açık kahverengi ve kızıl gibi soğuk renkler olmasına dikkat edin. Gözleriniz sıcak renkler olan ela veya kahverengiyse koyu kestaneler, karameller ve koyu çikolata tonları uygun bir seçim olacaktır.


Ten rengine göre doğru saç rengi


Kaş renginiz, cildinizi en iyi biçimde tamamlayan bir unsurdur. Saç rengi seçiminde doğal kaş renginize göre saç renginizi belirlemek en doğal uyumu yakalamanıza yardımcı olur. Doğal kaş renginizden uzaklaştıkça daha kötü görünebilirsiniz. Saç renginizi kaşlarınızdan iki ton daha açık ya da koyu tercih edin.


Dudakları vurgulayan doğru saç rengi


Saçlardaki kırmızı tonlar dudakların doğal rengini vurgular. Dudaklarınızı daha gösterişli ve çekici gösterir. Yanlış saç rengi seçimleri ten renginize gölge düşüreceğinden seçim yaparken dikkatli olun.