SAMSUN KUAFÖR CİLT BAKIMI

Manikür Pedikür; 

Eller iletişim esnasinda en önemli unsurlardan biridir. Şeytan tırnaklarına dikkat edilmeli!

Bakımlı olmanın ön şartlarından biri de manikür ve pedikürdür. Günlük hayatımızda bütün vücudumuza oldugu gibi el ve ayak bakımınada önem vermeliyiz. Kişinin yaşına, sezona ve moda renklere göre oje uygulanmalıdır. Sürekli kırılan ve ayrılan tırnaklar, besleyici ilaçlar ile güçlendirilmelidir. Pedikür özellikle yazın büyük önem taşır. Kışın sürekli kapalı ayakkabılar içinde hava almayan ayaklarımızın sağlıklı ve hoş görünmesi için pediküre ihtiyaç vardır.  Batan ayak tırnakları kapalı ayakkabılar içinde kaldıkça büyük problemlere yol açar


Ayak Bakımı;

Ayaklarınızın güzel görünmesi için bazı temel noktalara dikkat etmelisiniz. Ayak bakımının birinci ve en temel şartı ise medikal ayak bakımı, hem ölü hücre tabakasının atılımını sağlar hem de daha bakımlı ayaklara kavuşmanızı.  ayaklarda oluşan nasır, çatlak, tırnak batması gibi sorunlardan kısa sürede kurtulabilirsiniz


Ağda;

Vücudunuza sürdüğünüz ürünün kalitesi çok önemlidir. Ağdada en önemli olan konulardan biri ağdanın viscosite oranı yani yapışkanlık oranıdır. Kullanılan ağdanın yapışkanlık oranının Dünya Sağlık Örgütünün insan cildine uygun yapışkanlık oranlarına uygun olması gerekmektedir.. Eğer kullandığınız ağda kozmetik hammaddeden üretilmiyorsa yapışkanlık oranı alçak veya yüksek olabilir. 


Kalıcı Oje;

Kalıcı ojenin tırnaklarınız için bir çok özelliği var. Daha uzun süre kullanırsınız, tırnaklarınızda ki şekil bozukluklarını yok eder kırılmasını engeller.


Tırnak Bakımı;

Bir kadının eli mücevher gibidir; bakımlı eller, kadınlara kendilerini daha feminen hissettirir, kendilerine olan güveni artırır. Bundan yüzyıl öncesine kadar parmakları koruma özelliği dışında bir işlevi olmayan tırnaklar, günümüzde estetik açıdan kadınların vücutlarında en önem verdiği bölümlerden biri haline geldi.


Tırnaklar yapı olarak yoğunlukla keratin adı verilen bir proteinden oluşur. Sağlıklı ve güzel tırnakların iyi beslenmeye olduğu kadar bakıma da ihtiyacı vardır.